Nødmeldetjeneste

Ringte 113 - endte på glattcelle

- Jeg ringte nødtelefonen fordi jeg trodde et liv var i fare, og takken var å bli mistenkeliggjort og buret inne hos politiet. Jeg hadde håpet på et klapp på skuldra, sier Line Lima Johansen til Adressa.no.

Publisert Sist oppdatert

– Jeg ringte nødtelefonen fordi jeg trodde et liv var i fare, og takken var å bli mistenkeliggjort og buret inne hos politiet. Jeg hadde håpet på et klapp på skuldra, sier Line Lima Johansen til Adressa.no.
Sammen med forloveden Leif Henning Tofte er de sterkt kritiske til at de ble kastet på glattcelle av politiet etter at Johansen ringte og meldte fra om en ulykke i Kanalen i Midtbyen. De bor i en husbåt like i nærheten.
Påtaleleder Harald Moholt i Sør-Trøndelag politidistrikt forklarer at politiet fikk melding om en mann som hadde havnet i Kanalen og de mistenkte at det hadde skjedd noe kriminelt.
– Da sier politiloven at enhver person som har vært på et sted hvor man mistenker en forbrytelse kan innbringes til politistasjonen.

Det var halv fire natt til tirsdag at Line Lima Johansen hørte noen hyle om hjelp fra Kanalen i Trondheim. Hun slo nødnummeret 113 og meldte fra til AMK-sentralen.
Etter å ha fortalt om hendelsen til politiet på stedet, trodde en utslitt Johansen at hun kunne få gå og legge seg i båten. Overraskelsen var derfor stor da hun ble bedt om å være med til politistasjonen. Her måtte hun vente i ei glattcelle.

Les mer om saken hos Adressa

Powered by Labrador CMS