Nødmeldetjeneste

Ønsker fortsatt AMK i Molde

Administrerende direktør i Helse Nordmøre og Romsdal Nils H. Eriksson ønsker at AMK-sentralen for Nordmøre og Romsdal fortsatt skal ligge i Molde.

Publisert Sist oppdatert

Administrerende direktør i Helse Nordmøre og Romsdal Nils H. Eriksson ønsker at AMK-sentralen for Nordmøre og Romsdal fortsatt skal ligge i Molde, skriver Tidens Krav.

I dag råder Helse Midt-Norge over fire AMK-sentraler. Én i Molde, Namsos, Ålesund og på St. Olavs Hospital i Trondheim. Helse Midt-Norge ser nå på muligheten for å redusere disse fire til to. Det vil bety slutten for AMK-sentralene i Molde og Namsos.

Begrunnelse

Erikssons begrunnelse for fortsatt AMK-sentral i Molde kan oppsummeres slik: integrering mellom sykehus, legevaktsentraler og AMK er bygget opp over flere år.

Administrerende direktør mener at denne organiseringen er viktig for å gi befolkningen et døgntilbud i våre sykehus der kompetanse er tilgjengelig. Dagens organisering sikrer også at pasienter sendes ut av området vårt dersom kompetanse ikke finnes tilgjengelig i lokalsykehusene.

Les mer om saken i Tidens Krav

Powered by Labrador CMS