Medieklipp
Krever løsning på nødnett
– Stortinget må gripe inn i striden om det nye nødnettet, og rydde opp i forsinkelsene og kostnadene.
– Stortinget må gripe inn i striden om det nye nødnettet, og rydde opp i forsinkelsene og kostnadene.
Det krever overlege Mads Gilbert, etter at det nye nødnettet, som hittil er fire år forsinket, nå vil bli utsatt i ytterligere fire år i store deler av landet, ifølge P4.
P4 siterer at Gilbert sier til Aftenposten at utbyggingen er en skandale, og omtaler det som landets dårligst styrte milliardprosjekt.
De som leder prosjektet hevder at helsesektoren er for sene til å komme med tilbakemeldinger og truer med å kaste helse ut av prosjektet.
Gilbert avviser dette, og understreker at hele helse-Norge trenger og gleder seg til å få et nytt, lukket felles nødnett.