Legevakt

Bergen legevakt uten strøm i to timer

Publisert Sist oppdatert

Nødaggregatet slo ikke inn da strømmen på Hovedlegevakten i Bergen gikk lørdag ettermiddag, melder Bergensavisen.
Fra klokken 1415 til cirka 1645 lørdag ettermiddag var hovedlegevakten i Bergen uten strøm.

Skal undersøke

En lekkasje i forbindelse med byggarbeid er trolig årsaken til strømbruddet, men hvorfor nødaggregaten ikke slo inn, er foreløpig ikke kjent.
– Det viktigste i vår håndtering av situasjonen var å sikre at innbyggerne fikk akutt legehjelp, og det har de fått i de tre legevaktstasjonene i bydelene. I etterkant av denne henvendelsen vil vi ta en grundigere undersøkelse av hvorfor legevaktens nødaggregat ikke fungerte slik det skal, sier kommunaldirektør for Byrådsavdeling for helse og omsorg, Nina Mevold i en pressemelding samme ettermiddag.

Brukte lommelykter

Ambulanser og pasienter med behov for akutt hjelp ble omdirigert til akuttmottaket på Haukeland universitetssykehus mens strømmen var borte.
De ansatte på Bergen legevakt brukte i to og en halv time lommelykter og dagslys for å hjelpe de øvrige pasientene.
Les mer om saken hos Bergensavisen

Powered by Labrador CMS