Innenriks

Ambulansen gikk tom for bensin på oppdrag

Da ambulansen gikk bensintom, måtte pasientens sønn rykke ut med plenklipperbensin for at syketransporten skulle kunne fortsette. Ambulansesjåføren kunne nemlig bare fylle med Shell-kort.

Publisert Sist oppdatert

Da ambulansen gikk bensintom, måtte pasientens sønn rykke ut med plenklipperbensin for at syketransporten skulle kunne fortsette. Ambulansesjåføren kunne nemlig bare fylle med Shell-kort.

Morten Overrein Raade fra Steinkjer måtte personlig rykke ut med sin egen bensinkanne da ambulansen som fraktet moren hans hjem fra Sandnessjøen gikk bensintørr. Årsaken til at utrykningskjøretøyet, som aldri skal ha mindre enn halv tank gikk tom, var at ambulansesjåføren bare kunne fylle drivstoff med Shell-kort.

– Det er bra det har vært så mye regn i Steinkjer i det siste, for hvis ikke hadde jeg vært tom for ambulanse-fuel, sier Morten Overrein Raade, som er glad det ikke var noe alvorlig galt med moren hans.

– Hun hadde falt på Hurtigruten, og var dårlig til beins fra før av etter hjerneblødning tidligere, forklarer Overrein Raade.

– Men det er et tankekors hvis det er slik at disse ambulansene bare kan fylle på Shell, fortsetter han.

Trond Walter Svendsen, leder i Sandnessjøen Røde Kors, som står for driften av ambulansebilen – som i utgangspunktet bare brukes til bårebil - vedgår at dette ikke burde ha skjedd.

– Sånt skal ikke skje med pasient i bilen. Vi beklager hendelsen. Sjåføren burde stoppet på en annen stasjon for å fylle bensin, sier han.

Les mer om saken hos Steinkjer-Avisa, Trønder-Avisa og i Adresseavisen
Powered by Labrador CMS