Ambulanse
Får 15 nye ambulanser
Behovet for nye ambulanser i Vestre Viken helseforetak har vært skrikende og Varden kunne for litt siden melde om totalt nedslitte kjøretøyer på Notodden.
Behovet for nye ambulanser i Vestre Viken helseforetak har vært skrikende og Varden kunne for litt siden melde om totalt nedslitte kjøretøyer på Notodden.
Les også i Ringerikes Blad: Får ny ambulanset til 1,4 mill
Ambulanseparken i Vestre Viken blir nå kraftig oppgradert. Totalt vil femten nye ambulanser være på plass før 1. mai. Notodden, som ambulansemessig sorterer under AMK Buskerud, har allerede fått en helt ny Mercedes Sprinter.
God beredskap
– Til tross for en utfordrende økonomisk situasjon har vi valgt å oppgradere deler av ambulanseparken. Prehospitale tjenester er viktig for å opprettholde god beredskap for befolkningen, sier administrerende direktør Nils Fr. Wisløff.
Pasientjournal
Også ambulanseinspektør i Avdeling for prehospitale tjenester er svært godt fornøyd.
– Her er alt av overvåkingsutstyr nytt, og det en viktig oppgradering er at vi nå har en elektronisk pasientjournal i ambulansen, forteller Åge Petter Skatrud.