Innenriks
Hell i uhell da hjerneslag rammet
Mysen-mannen Carl Peter Løken (74) hadde hell i uhellet da han ble rammet av hjerneslag, for tilfeldigvis var det en ansatt i ambulansetjenesten i umiddelbar nærhet som kjente igjen symptomene, skriver Smaalenene.
– Hjerneslaget rammet meg mens jeg sto på talerstolen under et politisk møte, forteller han. Møtet fant sted 25. april 2007.
– Plutselig klarte jeg ikke å snakke og jeg mistet kraften i venstre side. Takket være snarrådig innsats fra en tilhører i salen fikk Løken raskt hjelp. Ambulanse ble umiddelbart rekvirert og da han ankom sykehuset i Fredrikstad sto et team og ventet på ham.
I går startet Sykehuset Østfold en kampanje som retter seg mot hjerneslag. Hovedbudskapet er klart. Har du mistanke om at noen er rammet av hjerneslag? Da skal du ikke vente og se, men umiddelbart ringe 113.
Les mer om saken hos Smaalenene