Torgeir Bruun Wyller på Ambulanseforums digitale konferanse i mai 2021.
Akutt funksjonssvikt hos den eldre pasienten
Torgeir Bruun Wyller, professor i geriatri ved Oslo universitetssykehus, forteller om akutt funksjonssvikt hos den eldre pasienten.
Publisert av Live Oftedahl. Publisert av Live Oftedahl.
PublisertSist oppdatert
De eldre pasientene er ambulansetjenestens største "kundegruppe". Det er derfor også den pasientgruppen prehospitalt personell bør ha mest inngående kjennskap til.
– Akutt funksjonssvikt er et brukbart begrep i ambulansetjenesten, fordi dere møter pasientene usortert, men lenger inn i sykehuset og sier at «man la pasienten på post og tror det er funksjonssvikt», så vil det omtrent være som å si at man la pasienten på post og at man tror det var koma.
Man bør ha tatt noen prøver og ha en mening om hva det kommer av.
Følg med på hva som skjer i prehospital akuttmedisin! Med Ambulanseforum pluss får du tilgang til alle Ambulanseforums artikler på nett.
Som abonnent vil du få tilgang til alle våre digitale seminarer, både direktesendingene og arkivet