I alt 13 lag deltok i årets ambulansemesterskap. Her jobber Marcus Ravneberg, til venstre med pasienten, mens Espen Hald observerer.Lasse Heia
Norges nye ambulanselandslag 2022: Slik ble de best i landet
Oslo universitetssykehus tok storeslem med første- og andreplass i Nasjonalt ambulansemesterskap. Vi har møtt seierslaget fra Lørenskog/Ullevål stasjon for å høre om nøkkelen bak deres suksess.
Tekst: Thomas Renngård . Publisert av Synne Mæle. Tekst: Thomas Renngård . Publisert av Synne Mæle.
PublisertSist oppdatert
Under konferansemiddagen på årets AmbulanseForum ble vinnerne av Nasjonalt ambulansemesterskap - Emsnor2022 annonsert.
Foruten de to lagene fra Oslo universitetssykehus som tok første- og andreplass, stakk et lag fra Helse Nord- Trøndelag av med tredjeplassen.
Følg med på hva som skjer i prehospital akuttmedisin! Med Ambulanseforum pluss får du tilgang til alle Ambulanseforums artikler på nett.
Som abonnent vil du få tilgang til alle våre digitale seminarer, både direktesendingene og arkivet