Fra fjorårets messe i Fulda i Tyskland.Foto: Jørn Finsrud.
Klar for action: Slik blir RETTmobil 2025
Redningsøvelser, praktiske workshops og et bredt fagprogram venter når RETTmobil 2025 arrangeres i Fulda denne uken. Over 480 utstillere fra 26 land deltar, og årets program har ekstra fokus på realistiske scenarioer og ny teknologi.
RETTmobil har etablert seg som den ledende internasjonale møteplassen for redningstjenester. I løpet av tre hektiske dager fylles messeområdet i Fulda med utstyr, teknologi og praktiske demonstrasjoner – fra avanserte medisinske løsninger til spesialtilpassede redningskjøretøy.
Årets program byr på et bredt spekter av faglige aktiviteter, inkludert realistiske øvelser for medisinsk-teknisk redning etter alvorlige trafikkulykker. Fulda brannvesen og Malteser-tjenesten i Hessen leder en av hovedøvelsene, som involverer både personbil og landbrukskjøretøy.
De populære workshopene i LUKAS Rescue League er også i gang for fulle hus. Her får deltakerne praktisk opplæring i redningsaksjoner med elbiler og krevende trafikkulykker under tidspress. – Vil du sikre deg plass, bør du ikke vente for lenge, advarer messedirektør Sandra Hommel-Liebich.
Følg med på hva som skjer i prehospital akuttmedisin! Med Ambulanseforum pluss får du tilgang til alle Ambulanseforums artikler på nett.
Som abonnent vil du få tilgang til alle våre digitale seminarer, både direktesendingene og arkivet