STASJONEN VÅR |  Karasjok ambulansestasjon

Upåklagelig stemning når det skal tas bilde av de ansatte på stasjonen. Det endelige bildet lenger nede i saken.

Her er det mye latter, lange avstander og vandrende blodbank i emning

De ler høyt, inderlig og smittende. Den typen latter som du bare får når folk både kan jobben sin – og kjenner hver eneste hump i veien mellom Karasjok og Hammerfest.

Publisert

– Dere klarer fortsatt å treffe alle hullene, sier en av ambulanselærlingene tørt. Det høres ut som en spøk, men er egentlig en presis beskrivelse av hva 23 mil med varierende asfalt gjør med en utrykning.

Vi blir tatt imot med svart kaffe. Enhetsleder Trine Flage er egentlig ikke på jobb. Hun kunne stikke ned, sa hun, da Ambulanseforum kom på besøk.

Hun ga oss stasjonens adresse, men bygningen var vanskelig å finne blant offentlige bygg, et par butikker og mange parkeringsplasser. En forbipasserende mente at stasjonen lå på en annen side av bygda. Skilt fant vi heller ikke.

Abonnementstilbud

Følg med på hva som skjer i prehospital akuttmedisin! Med Ambulanseforum pluss får du tilgang til alle Ambulanseforums artikler på nett.
Som abonnent vil du få tilgang til alle våre digitale seminarer, både direktesendingene og arkivet

PLUSS
49,-
Første måned

Ordinært abo 79,- etter først mnd.

BESTILL

PLUSS
599,-
12 mnd.

Abonnentet gir tilgang til alle nettsaker

BESTILL

STUDENT
199,-
Første året

Fornyelse: 275 i året. Tilgang til alle nettsaker

BESTILL

Powered by Labrador CMS