Pasient døde etter legevaktbesøk – Statsforvalteren undersøker

Jørn Finsrud
nyhetsstudio innenriks

En pasient døde kort tid etter å ha vært på legevakten i Arendal med brystsmerter, skriver Fædrelandsvennen i papirutgaven. Pasienten ble fraktet dit med ambulanse, men sendt hjem. Kort tid etter fikk vedkommende hjertestans og døde.

Statsforvalteren har åpnet tilsyn for å undersøke om pasienten fikk forsvarlig helsehjelp, og om legevakten har evaluert hendelsen.

I sitt svar til Statsforvalteren beklager fagansvarlig overlege ved legevakten dypt at pasienten ikke ble lagt inn for nærmere undersøkelse. Legevakten opplyser at de vil rette seg etter Statsforvalterens vurdering og krav.

Urd Berntsen, enhetsleder ved forebyggende tjenester i Arendal kommune, sier til avisen at kommunen ikke kan kommentere saken før tilsynet er ferdig.

Powered by Labrador CMS